Hanoju Acetyl L-karnityna 400mg 90 kapsułek

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 400mg Acetyl-L-karnityny.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 4 kapsułki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

1600mg Acetyl-L-karnityny
400mg hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka)

 

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia: 4 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 500 mg = 45g

Acetyl L-karnityna (ALC)

Acetyl L-karnityna jest acetylowaną formą L-karnityny o zmienionej strukturze, która charakteryzuje się większą stabilnością chemiczną oraz zdecydowanie lepszą bioprzyswajalnością. Główną zaletą acetyl L-karnityny jest wykorzystywanie zapasów tłuszczu do produkcji energii oraz wspomaganie metabolizmu energetycznego. Grupa acetylowa pozwala skutecznie przekraczać barierę krew-mózg, dzięki czemu zwiększa produkcję energii w mitochondriach (generatory energii), aby następnie dostarczyć ją do mózgu. ALC promuje biosyntezę acetylocholiny, neuroprzekaźnika, który odgrywa kluczową rolę dla prawidłowego funkcjonowania nerwów i mózgu.

Z uwagi na przekraczanie bariery krew-mózg, acetyl L-karnityna jest w stanie pozytywnie wpływać na funkcjonowanie mózgu, m.in. wspomaga oczyszczenia mózg z toksyn, a także wzmacnia neurony i receptory. Jednym z najbardziej zauważalnych efektów ALC jest działanie antyoksydacyjne. ALC zmniejsza ilość uszkodzonych tłuszczów w mózgu, w tym lipofuscyny. Lipofuscyny to wewnątrzkomórkowy brązowy barwnik, który jest często widoczny na rękach osób starszych (plamy starcze), jego występowanie wiąże się z działaniem wolnych rodników. Usuwanie przez ALC lipofuscyny z mózgu chroni mózg i zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia chorób takich jak choroba Alzheimera i Parkinsona. Acetyl L-karnityna może wspomagać naszą zdolność do uczenia się, która maleje wraz z wiekiem.

Jedną z ważniejszych funkcji ALC jest ochrona nerwów w mózgu, poprzez wzmocnienie osłonek mielinowych wokół tych nerwów. Ma to decydujące znaczenie dla zdrowego mózgu. Rozpad lub osłabienie tych osłonek może prowadzić do wielu poważnych schorzeń, m.in. podwójnego widzenie, utraty słuchu, zaburzenia mowy, słabej koordynacji i utraty równowagi, innymi słowy, cały nasz układ nerwowy może zapłacić wysoką cenę, jeśli osłonki mielinowe ulegną uszkodzeniu. Ponadto ochrona nerwów może złagodzić objawy stwardnienie rozsianego.

Acetyl L-karnityna jest odpowiedzialna za dostarczanie kwasów tłuszczowych do mitochondriów, które są odpowiedzialne za wykorzystanie energii we wszystkich komórkach, co prowadzi do zwiększonej przemiany materii. Stosowanie ALC zmniejsza ilość kwasu mlekowego wytwarzanego podczas wysokiej intensywności ćwiczeń, który jest odpowiedzialny za ból mięśni i zmęczenie.  Zmniejszona produkcja kwasu mlekowego u sportowców pozwala na przedłużenie treningu o zwiększonej intensywności. Ponadto, suplementacja ALC może powodować zmniejszenie apetytu.

Producent:

Hanoju Deutschland GmbH, Zum Rennplatz 6, 49401 Damme

Dystrybutor:

Cibo Sp. z o.o., Os. Parkowe 14/1, 32-083 Balice

Brak opinii