Hanoju Ashwagandha BIO 500 mg kapsułki 240 sztuk

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 500mg proszku z korzenia ashwagandhy (Withania somnifera) z ekologicznych upraw kontrolowanych.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 4 kapsułki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:
2000mg proszku z korzenia ashwagandhy (Withania somnifera)
 
Składniki:
Proszek z korzenia ashwagandhy (Withania somnifera) 100%

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia: 4 kapsułki dziennie, popijając dużą ilością wody, najlepiej pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 240 kapsułek po 500mg = 120g

 
Informacje ogólne:
 

Ashwagandha, witania ospała (Withania somnifera L.)

Witania ospała, znana również jako indyjski żeń-szeń lub zimowa wiśnia, należy do rodziny psiankowatych. W Indiach mówi się, że nazwa Ashwagandha oznacza "zapach konia", ponieważ roślina nadaje siły i witalności ogiera. Ashwagandha pochodzi z Indii i jest bardzo odporna zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury i może rosnąć na terenach położonych nawet 1500 m n.p.m. W Ajurwedzie, starożytnym systemie medycyny indyjskiej, Ashwagandha była stosowana  przez wiele wieków, ale także została opisana w pismach tradycyjnej medycyny chińskiej. Korzeń rośliny jest bardzo dobrym źródłem żelaza, fitosteroli, witanoloidy, kumaryn i fenolokwasów.  Ponadto, ashwagandha wzmacnia układu odpornościowy, zwiększa wytrzymałości organizmu na stres oraz wykazuje działanie odprężające.

Witania jest bardzo skuteczna jeśli chodzi o poprawę stanu zdrowia tarczycy, ponieważ suplementacja tej rośliny może być pomocna zarówno w nadczynności, jak i niedoczynności tarczycy. Wykazano również, że ashwagandha wspiera funkcjonowanie tarczycy u osób ze zdiagnozowanym Hashimoto oraz poprawia stan zdrowia osób z Gravesa. Okazuje się, że ashwagandha jest również skuteczna we wspieraniu funkcjonowanie nadnerczy, ponieważ  przezwycięża zmęczenie nadnerczy oraz przewlekły stres. Nadnercza są odpowiedzialne za wydzielanie hormonów w czasie stresu, które mobilizują organizm do radzenia sobie w trudnej, stresowej sytuacji. W momencie, gdy nadnercza stają się zmęczone może dojść do zakłócenia wydzielania innych hormonów, w tym progesteronu, co może prowadzić do bezpłodność. Stres może mieć również szkodliwy wpływ na funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego, jednak ashwagandha jest czymś więcej niż tylko lekiem na stres, ponieważ może chronić mózg przed degeneracją i łagodzić objawy Alzheimera, depresji i lęku. Ważną korzyścią ze suplementacji ashwagandhy jest to, że nie obserwuje się skutków ubocznych. Witania może ponadto pozytywnie wpływać na poprawę koncentracje, motywacji i wytrwałości. Przez wiele wieków ludzie używali ashwagandhy na poprawę witalności i płodności, a ostatnie badania dowodzą, że faktycznie poprawia ona jakość nasienia i zwiększa popęd.

Okazuje się, że ashwagandha jest skuteczna w różnych problemach na tle reumatycznym. Natomiast z uwagi na działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające i antystresowe, ashwagandha zwalcza problemy sercowo-naczyniowe, m.in. wzmacnia mięsień sercowy i kontroluje poziom cholesterolu we krwi.

Producent:

Hanoju Deutschland GmbH, Zum Rennplatz 6, 49401 Damme

Dystrybutor:

Cibo Sp. z o.o., Os. Parkowe 14/1, 32-083 Balice

Brak opinii