Hanoju L-tyrozyna 400mg 90 kapsułek

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 400mg L-tyrozyny.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 1 kapsułka

Składniki: L-trozyna

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

400 mg L-tyrozyny
100mg hydroksypropylometyloceluloza ( kapsułka)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia:  1 kapsułka dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 500 mg = 45g

Tyrozyna, L-tyrozyna

Tyrozyna jest aminokwasem endogennym, który może być syntetyzowany przez organizm z fenyloalaniny. Jednakże istnieją pewne sytuacje, w których suplementacja tyrozyny będzie niosła za sobą korzyści. Źródłem tego aminokwasu są produkty wysokobiałkowe, m.in. mięso z kurczaka i indyk, ryby, orzeszki ziemne, migdały, awokado, mleko, ser, jogurt, banany i produkty sojowe. Tyrozyna, jak każdy inny aminokwas, buduje białka, wspomaga regenerację mikrouszkodzeń włókien mięśniowych oraz poprawia bilans azotowy organizmu.Jednak dodatek ten jest uważany za szczególnie przydatny w procesach wytwarzania szeregu neuroprzekaźników i hormonów.

Tyrozyna przyjmowana bezpośrednio w postaci kapsułki przechodzi barierę krew-mózg i w szybkim tempie dociera do ośrodkowego układu nerwowego. Tyrozyna jest prekursorem neuroprzekaźników w mózgu, które używane są przez neurony do komunikowania się między sobą i wytwarzania sygnału elektrycznego. Przez zwiększenie ilości neuroprzekaźników - epinefryny, norepinefryny, dopaminy - tyrozyna jest w stanie wpływać na szeroki zakres procesów i funkcji w organizmie, w szczególności na stan naszego samopoczucia, pracę mózgu oraz ogólny poziom sprawności fizycznej. Odpowiedni poziom neuroprzekaźników wspomaga leczenie depresji i narkolepsją (nadmierna senność), a także zwiększa odporność na stres. Ponadto, tyrozyna bierze udział w produkcji i syntezie melaniny, która jest pigmentem odpowiedzialnym za kolor skóry i włosów.

L-tyrozyna jest niezwykle ważnym prekursorem w biosyntezie hormonów nadnerczy (adrenalina, noradrenalina), hormonów tarczycy (tyroksyna, trójjodotyronina) oraz hormonów przysadki mózgowej. Z uwagi na udział w wytwarzaniu hormonów, tyrozyna pomaga utrzymać właściwe tempo metabolizmu, obniża apetyt oraz kontroluje zapasy tłuszczu w organizmie. Tyrozyna może być przydatna podczas kuracji odchudzającej, ponieważ w badaniach udowodniono, że bierze ona udział w wysyłaniu sygnału nasycenia, a co za tym idzie szybciej odczuwamy nasycenie pokarmem i zjadamy mniej. Ponadto, tyrozyna jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania zarówno tarczycy, jak i przysadki mózgowej.

Suplementacja tyrozyny może być pomocną w poprawie wyników sportowych, ponieważ wpływa na zwiększenia aktywności fizycznej i psychicznej, a także zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni oraz wydolność aerobową. Co ważniejsze, L-tyrozyna powoduje utlenianie tłuszczu przy jednoczesnym zwiększeniu masy mięśniowej. Dodatkową zaletą suplementacji tego aminokwasu jest to, że zwiększa skupienie w trakcie treningu i jego intensywność, a ponadto wywołuje uczucie euforii po treningu. Te właściwości czynią tyrozynę interesującym suplementem dla każdego, kto żyje aktywnie i codziennie musi być w dobrej formie. 

Producent:

Hanoju Deutschland GmbH, Zum Rennplatz 6, 49401 Damme

Dystrybutor:

Cibo Sp. z o.o., Os. Parkowe 14/1, 32-083 Balice

Brak opinii