Hanoju L-Glutamina 500mg 90 kapsułek

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 500mg L-glutaminy.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 2 kapsułki

Składniki:  L-glutamina

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

1000 mg L-Glutamina
200mg hydroksypropylometyloceluloza ( kapsułka)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia:  2 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 600 mg = 54g

Glutamina, L-glutamina

Glutamina jest aminokwasem endogennym, który w około 70% może być syntetyzowany przez organizm, przede wszystkim w mięśniach szkieletowych z kwasu glutaminowego i amoniaku. Natomiast z pożywieniem dostarczamy jedynie 30% glutaminy, która naturalnie występuje w mięsie, mleku oraz przetworach mlecznych, a także w warzywach (kapusta, buraki, fasola, pietruszka, szpinak). Długotrwały stres, jak i intensywne treningi uszczuplają rezerwy glutaminy w organizmie, dlatego ważne jest, aby zadbać o właściwą podaż tego aminokwasu. L-glutamina składa się w 19% z azotu, dzięki czemu pełni rolę głównego transportera azotu do komórek mięśniowych i jest najobficiej występującym aminokwasem w krwiobiegu.

Najczęstszym zastosowaniem L-glutaminy jest stymulacja procesu syntezy białek mięśniowych przez sportowców i kulturystów, ponieważ w momencie wyczerpania tego aminokwasu, m.in. w trakcie intensywnych ćwiczeń może wystąpić zanik mięśni. Suplementacja L-glutaminy skraca czas regeneracji i naprawy mięśni, a także poprawia ich spójność. Ponadto, uzupełnienie naszej diety w L-glutaminę może znacznie zwiększyć poziom występującego naturalnie ludzkiego hormonu wzrostu (HGH). Metabolizm jest przyspieszony ze względu na zwiększony poziom HGH, co pozwala na zwiększenie efektywnego spalania tłuszczów. Prowadzi to do poprawy zarówno w redukcji tkanki tłuszczowej, jak i budowy masy mięśniowej.

Glutamina jest podstawowym źródłem energii dla układu odpornościowego, a także jest prekursorem glutationu, kluczowego przeciwutleniacza, który wzmacnia funkcje immunologiczne. Pomocne działanie L-glutaminy obserwuje się w przypadku oparzeń, kontuzji stawów i mięśni, infekcji wirusowych i bakteryjnych, a także zapewnia utrzymanie zdrowia, witalności i prawidłowej funkcji jelit. Wykazano, że L-glutamina jest skuteczna w leczeniu wrzodów, nieszczelności jelit i innych problemów jelitowych, a ponadto, przyjmowanie tego aminokwasu przywraca stan równowagi po kuracji antybiotykowej, bądź leczeniu środkami przeciwzapalnymi.

Ilość L-glutaminy w mózgu i w płynie mózgowo-rdzeniowym jest 10 do 15 razy większa niż we krwi.  L-glutamina wpływa na funkcjonowanie mózgu, m.in. wykazuje zdolność do poprawy nastroju, zwiększa poziom energii psychicznej oraz czujność, a także pomaga w utrzymaniu koncentracji i "świeżości umysłu". Ponadto, suplementacja L-glutaminy może pomóc powstrzymać napady niekontrolowanego apetyt na alkohol bądź słodycze, ponieważ wspomaga hamowanie wydzielania insuliny w organizmie, a tym samym stabilizuje poziomu cukru we krwi.

Producent:

Hanoju Deutschland GmbH, Zum Rennplatz 6, 49401 Damme

Dystrybutor:

Cibo Sp. z o.o., Os. Parkowe 14/1, 32-083 Balice

Brak opinii