Hanoju L-glicyna 700mg 90 kapsułek

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 700mg L-glicyny.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 4 kapsułki

Składniki: L-glicyna

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

2800 mg L-glicyny
400 mg hydroksypropylometyloceluloza ( kapsułka)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia:  4 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 800 mg = 72 g

Glicyna, L-glicyna

Glicyna jest aminokwasem endogennym, który bierze udział w wielu reakcjach biochemicznych i może być naturalnie wytwarzany przez organizm, a jego wysokie stężenia znajdują się w skórze oraz tkance mięśniowej i łącznej. Źródłem glicyny w diecie człowieka są produkty spożywcze o wysokiej zawartości białka, w szczególności ryby, mięso i nabiał, a także soja, jarmuż, kalafior, kapusta, dynia, banan, ogórki i fasola. Szacuje się, że wraz z pożywieniem przyjmuje się około 2 g glicyny na dzień.

Glicyna jest niezwykle ważnym składnikiem budulcowym zdrowych nici DNA i RNA, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania komórek organizmu. Związek ten jest także jednym z trzech aminokwasów wchodzących w skład kreatyny, które przyczyniają się do promowania wzrostu mięśni i produkcji energii podczas ćwiczeń. Z uwagi na to, glicyna jest ceniona przez sportowców, ponieważ zwiększa masę i wydajność mięśni. Glicyna jest niezbędna do syntezy glutationu, który funkcjonuje w organizmu jako głównym związek przeciwutleniający, a także jest głównym składnikiem kolagenu, białka tkanki łącznej o wysokiej odporności na rozciąganie, które występuje m.in. w skórze i ścięgnach. Bez glicyny organizm nie jest zdolny do naprawy uszkodzonych tkanek, a skóra staje się wiotka i mniej odporna na promieniowanie UV, czy też działanie wolnych rodników. Glicyna bierze również udział w biosyntezie hemu, który jest kluczowym składnikiem hemoglobiny. Ponadto aminokwas ten może być przekształcany w dimetyloglicynę (DMG), związek, który odgrywa ważną rolę w biosyntezie estrogenów i androgenów, a także wpływa na wydzielanie hormonu wzrostu.

Glicyna jest zaliczana do tzw. aminokwasów glukogennych, których metabolizm prowadzi do wytwarzania glukozy, czyli cukru najłatwiej przyswajalnego przez człowieka. Glicyna może regulować poziom cukru we krwi, dzięki czemu jest pomocna w leczeniu chorób charakteryzujących się niskimi poziomem energii, m.in. hipoglikemii, anemii, zespołu chronicznego zmęczenia. Ponadto uważa się, że glicyna jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania centralnego układu nerwowego. Badania wykazały, że aminokwas ten bierze udział w procesie hamowania działania neuroprzekaźników, które przyczyniają się do nadmiernej aktywności, drgawek, bądź depresji. Wiadomo również, że glicyna działa uspokajająco na umysł, dzięki czemu skutecznie wpływa na bezsenność. Przyjmowanie około 3 g glicyny tuż przed snem poprawia jakość snu, a także zmniejsza senność w ciągu dnia. Oprócz tego glicyna jest częstym składnikiem leków zobojętniających kwas żołądkowy, ponieważ wykazuje zdolność do przywracania równowagi kwasowo-zasadowej w przewodzie pokarmowym. 

Producent:

Hanoju Deutschland GmbH, Zum Rennplatz 6, 49401 Damme

Dystrybutor:

Cibo Sp. z o.o., Os. Parkowe 14/1, 32-083 Balice

Brak opinii