Hanoju L-lizyna + L-prolina 480mg 90 kapsułek

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 330mg L-lizyny i 150mg L-proliny

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 6 kapsułek

Składniki: L-lizyna, L-prolina

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:
1980mg L-lizyny
900mg L-proliny
600mg hydroksypropylometyloceluloza ( kapsułka)
 
Ostrzeżenia i przechowywanie:
Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia:  6 kapsułek dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 580 mg = 52,2g

Prolina, L-prolina

Prolina jest aminokwasem endogennym, który może być syntetyzowany przez organizm z kwasu glutaminowego. Mięso, nabiał i jaja są najlepszymi naturalnymi źródłami proliny, dlatego wegetarianie lub osoby stosujące dietę niskobiałkową powinny poważnie rozważyć suplementację aminokwasami, m.in. proliną. Jeśli w diecie zapewnimy odpowiednia ilość białka, organizm będzie miał wystarczającą ilość aminokwasów potrzebnych do wytworzenia proliny, która jest odpowiedzialna za naprawę tkanek, wspomaga syntezę białek i tworzenie kolagenu, zapobiega miażdżycy i utrzymuje odpowiednie ciśnienia krwi.

Prolina pomaga organizmowi w regulacji procesów metabolizmu komórkowego, a także w tworzeniu zdrowych komórek. Jest to absolutnie konieczne dla rozwoju i utrzymania zdrowej skóry i tkanki łącznej, w szczególności w miejscach uszkodzenia tkanki w wyniku urazów. Prolina i lizyna (aminokwas egzogenny) są potrzebne do syntezy hydroksyproliny i hydroksylizyny, które są aminokwasami tworzącymi kolagen. L-prolina i hydroksyprolina stanowią aż 1/3 wszystkich aminokwasów obecnych w białku kolagenu. Kolagen wspomaga leczenie chrząstek, a także amortyzacje stawów i kręgów. Z tego powodu suplementacja proliny może okazać się korzystne w leczeniu m.in. choroby zwyrodnieniowej stawów, trwałych odkształceń tkanek miękkich i przewlekłego bólu pleców.

L-prolina jest jednym z najbardziej funkcjonalnych aminokwasów w żywieniu osób szczególnie aktywnych fizycznie. Suplementy z l-proliną zaleca się łączyć z preparatami białkowymi, a także z dietą, w której nie będzie brakować pokarmów, będących źródłem białka pochodzenia zwierzęcego. Organizm potrzebuje proliny również do utrzymania masy mięśniowej, dzięki czemu suplementy zawierające ten aminokwas mogą być z powodzeniem stosowane przez sportowców marzących o muskularnej sylwetce. Spadki poziomu proliny zostały odnotowane w przypadku biegaczy długodystansowych oraz przy długotrwałym wysiłku fizycznym. Zawodowi sportowcy poddają swoje ciało rutynie i rygorystycznym treningom, dlatego ważne jest, aby przyjmować suplementy zawierający prolinę w celu uniknięcia utraty masy mięśniowej. Ponadto, L-prolina jest pomocna  w leczeniu urazów skórnych, takich jak ciężkie oparzenia. 

Lizyna, L-lizyna

L-lizynajest aminokwasem egzogennym, co oznacza, że nie jest syntetyzowana przez nasz organizm i musi być dostarczany wraz z pożywieniem. Pokarmy, które są bogate w L-lizynę obejmują produkty wysokobiałkowe, m.in. orzechy, czerwone mięso, jaja, mleko, ser, fasolę, czy też sardynki. Niektórzy ludzie, zwłaszcza sportowcy, kulturyści, wegetarianie i weganie potrzebują dodatkowego źródła L-lizyny - suplementów diety.  Aminokwasy, w tym L-lizyna, będące ważnym elementem budulcowym białka, są niezbędne do prawidłowego rozwoju i wzrostu chrząstki, syntezy nukleotydów (budujących DNA) oraz laktacji. Ponadto, lizyna bierze udział w odnawianiu tkanek, wytwarzaniu hormonów i enzymów oraz przeciwciał, a także wpływa na przemianę tłuszczową.

L-lizynę jest aminokwasem potrzebnym do syntezy L-karnityny, substancji, która jest odpowiedzialna za konwersję kwasów tłuszczowych w energię, czyli za spalanie tkanki tłuszczowej. L-karnityna nie tylko spala zbędną tkankę tłuszczową, ale jest także przeciwutleniaczem, usuwa nadmiar żelaza, ołowiu i kadmu oraz stabilizuje błony komórkowe. Ponadto, L-lizyna bierze udział w syntezie kolagenu, który buduje strukturę skóry, kości, chrząstek oraz tętnic, w wyniku czego L-lizyna wpływa na układ kostno-stawowy i układ krwionośny, a także wspomaga gojenie się ran i regenerację tkanek. L-lizyna jest również istotna dla zachowania zdrowych kości, zwłaszcza w okresie około- i pomenopauzalnym, ponieważ ułatwia wchłanianie wapnia, przez co umożliwia mineralizację kośćca.

L-lizyna ma również wpływa na układ odpornościowy, może zapobiegać grypie i przeziębieniom, a przede wszystkim wpływa korzystnie na leczenie zakażeń wirusowych, w szczególności wirusa opryszczki Herpes simplex. Jednak istnieje jeden warunek - dieta bogata w L-lizynę powinna być uboga w argininę, ponieważ arginina ułatwia namnażanie wirusa, a lizyna hamuje ten proces. Lizyna wchodzi w skład związku o nazwie galanina, który odpowiada za wydzielanie niektórych hormonów przysadkowych (np. hormonu wzrostu), wpływa na wydzielanie insuliny oraz motorykę przewodu pokarmowego, a także jest odpowiedzialny za odczuwanie bólu i bierze udział w procesach pamięci.  Ponadto, L-lizyna może pomóc w leczeniu lęku wywołanego przewlekłym stresem, dzięki zwiększeniu poziomu serotoniny. Serotonina jest hormonem znajdują się w naszym mózgu, który reguluje nastrój,  dlatego niski poziom tego hormonu prowadzi do ciężkiej depresji, tak więc L-lizyna skutecznie pomaga obniżyć poziom lęku.

Producent:

Hanoju Deutschland GmbH, Zum Rennplatz 6, 49401 Damme

Dystrybutor:

Cibo Sp. z o.o., Os. Parkowe 14/1, 32-083 Balice

Brak opinii