Hanoju L-Prolina 400mg 90 kapsułek

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 400mg L-proliny.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 9 kapsułek

Składniki: L-prolina

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

3600 mg L-Proliny
900mg hydroksypropylometyloceluloza ( kapsułka)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia:  9 kapsułek dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 500 mg = 45g

Prolina, L-prolina

Prolina jest aminokwasem endogennym, który może być syntetyzowany przez organizm z kwasu glutaminowego. Mięso, nabiał i jaja są najlepszymi naturalnymi źródłami proliny, dlatego wegetarianie lub osoby stosujące dietę niskobiałkową powinny poważnie rozważyć suplementację aminokwasami, m.in. proliną. Jeśli w diecie zapewnimy odpowiednia ilość białka, organizm będzie miał wystarczającą ilość aminokwasów potrzebnych do wytworzenia proliny, która jest odpowiedzialna za naprawę tkanek, wspomaga syntezę białek i tworzenie kolagenu, zapobiega miażdżycy i utrzymuje odpowiednie ciśnienia krwi.

Prolina pomaga organizmowi w regulacji procesów metabolizmu komórkowego, a także w tworzeniu zdrowych komórek. Jest to absolutnie konieczne dla rozwoju i utrzymania zdrowej skóry i tkanki łącznej, w szczególności w miejscach uszkodzenia tkanki w wyniku urazów. Prolina i lizyna (aminokwas egzogenny) są potrzebne do syntezy hydroksyproliny i hydroksylizyny, które  są aminokwasami tworzącymi kolagen. L-prolina i hydroksyprolina stanowią aż 1/3 wszystkich aminokwasów obecnych w białku kolagenu. Kolagen wspomaga leczenie chrząstek, a także amortyzacje stawów i kręgów. Z tego powodu suplementacja proliny może okazać się korzystne w leczeniu m.in. choroby zwyrodnieniowej stawów, trwałych odkształceń tkanek miękkich i przewlekłego bólu pleców.

L-prolina jest jednym z najbardziej funkcjonalnych aminokwasów w żywieniu osób szczególnie aktywnych fizycznie. Suplementy z l-proliną zaleca się łączyć z preparatami białkowymi, a także z dietą, w której nie będzie brakować pokarmów, będących źródłem białka pochodzenia zwierzęcego. Organizm potrzebuje proliny również do utrzymania masy mięśniowej, dzięki czemu suplementy zawierające ten aminokwas mogą być z powodzeniem stosowane przez sportowców marzących o muskularnej sylwetce. Spadki poziomu proliny zostały odnotowane w przypadku biegaczy długodystansowych oraz przy długotrwałym wysiłku fizycznym. Zawodowi sportowcy poddają swoje ciało rutynie i rygorystycznym treningom, dlatego ważne jest, aby przyjmować suplementy zawierający prolinę w celu uniknięcia utraty masy mięśniowej. Ponadto, L-prolina jest pomocna w leczeniu urazów skórnych, takich jak ciężkie oparzenia. 

Producent:

Hanoju Deutschland GmbH, Zum Rennplatz 6, 49401 Damme

Dystrybutor:

Cibo Sp. z o.o., Os. Parkowe 14/1, 32-083 Balice

Brak opinii