Hanoju L-ornityna 400 mg 90 kapsułek

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 400mg L-ornityny.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 4 kapsułki

Składniki: L-ornityna HCl

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

1600 mg L-ornityny HCI
400mg hydroksypropylometyloceluloza ( kapsułka)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia:  4 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 500 mg = 45g

Nasze kapsułki nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego, cukru, glutenu, nie zawierają sztucznych aromatów, substancji barwiących i konserwujących.

Informacje ogólne:

Ornityna, L-ornityna

Ornityna jest aminokwasem endogennym wytwarzanym naturalnie w ludzkim organizmie. Prekursorem ornityny jest aminokwas L-arginina, z której w cyklu mocznikowym powstaje zarówno ornityna, jak i mocznik, co ułatwia wydalanie azotu z organizmu. Źródłem ornityny może być mięso, ryby, produkty mleczne i jaja. Suplementacja L-ornityny ułatwia proces budowy mięśni i redukcję tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w połączeniu z dwoma innymi aminokwasami, tj. argininą i karnityną. Ornityna jest również potrzebna do syntezy cytruliny, proliny oraz kwasu glutaminowego, trzech aminokwasów, które pomagają dostarczać energię do każdej komórki ciała.

Suplementy z ornityną i argininą budzą zainteresowanie wśród grona kulturystów, ponieważ wspomagają przyrost masy mięśniowej. Badania laboratoryjne wykazały, że L-ornityna zwiększa poziom hormonu wzrostu oraz insuliny, które są potrzebne do budowy i utrzymania masy mięśniowej w trakcie zintensyfikowanego treningu fizycznego. Ponadto, ornityna zapobiega utracie mięśni, która towarzyszy procesowi starzenia się. Starzenie się powoduje, że organizm mniej skutecznie syntetyzuje białka, a regeneracja tkanki mięśniowej trwa znacznie dłużej. Z uwagi na zwiększanie ilości hormonu wzrostu (HGH), ornityna niweluje nadmierne skutki starzenia się, ponieważ przyspiesza produkcje tkanki mięśniowej u osób starszych. Wykazano, że działanie ornityny na produkcję tkanki mięśniowej jest dwukrotnie skuteczniejsze od argininy, dlatego przyjmowanie tych dwóch aminokwasów w jednym czasie nie jest konieczne. L-ornityna może być również skuteczna, gdy próbujemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ponieważ podobnie jak w przypadku produkcji tkanki mięśniowej jest to związane z produkcji HGH. HGH jest prawdopodobnie najskuteczniejszym hormonem anabolicznym, który m.in. zwiększa metabolizm oraz sygnalizuje ciału zużycie tłuszczu na produkcję energii, w związku z czym L-ornityny pomoże Ci utrzymać wagę w ryzach.  

Ornityna ułatwia usuwanie toksycznego amoniaku z wątroby oraz może przyczyniać się do zmniejszenia skutków wywołanych przez marskość wątroby, czy też zawiązanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem wątroby. Badania wykazały, że ornityna wspomaga gojenie się ran i naprawę uszkodzonych tkanek. 

Brak opinii