Hanoju L-metionina 400mg 90 kapsułek

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 400mg L-metioniny.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 4 kapsułki

Składniki: L-metionina

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

1600 mg L-metioniny
400mg hydroksypropylometyloceluloza ( kapsułka)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia:  4 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 500 mg = 45g 

Metionina, L-metionina

Metionina jest aminokwasem egzogennym, co oznacza, że nie jest syntetyzowana przez nasz organizm i musi być dostarczany wraz z pożywieniem. Aminokwasy są potrzebne zarówno do budowy, jak i naprawy mięśni oraz tkanek. Naturalnie występująca metionina ma na ogół konfigurację L, a jej źródłem są m.in. otręby pszenne, ryż, orzechy włoskie, brukselka, szpinak, brokuły, ryby, jaja i mięso.

L-metionina jest odpowiedzialna za wiele ważnych funkcji organizmu i odgrywa kluczową rolę w jego metabolizmie, a także jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga zwalczać wolne rodniki oraz spowolnia procesy starzenia. L-metionina jest jednym z dwóch aminokwasów zawierających w swej budowie siarkę, pierwiastek, który jest odpowiedzialny za stymulację procesu powstawania kolagenu, a tym samym za poprawę stanu skóry, włosów i paznokci.

Metionina jest potrzebna do syntezy kwasów nukleinowych, choliny, betainy glicynowej, fosforanu kreatyny oraz adrenaliny. L-metionina przyczynia się do wzmocnienia układu immunologicznego, ponieważ wysoki poziomy tego aminokwasu w organizmie może zwiększyć poziom innych aminokwasów, takich jak glutation, homocysteina i tauryna, z których wszystkie odgrywają ważną rolę w odpowiedzi immunologicznej. Ponadto, pierwiastki takie jak selen i cynk nie mogą być dobrze przyswajane przez organizm bez udziału L-metioniny.Od momentu odkrycia, że L-metionina działa jako środek chelatujący, stosuje się ją pomocniczo w leczeniu zatruć wywołanych paracetamolem lub miedzią. Leczenie zatruć jest możliwe dzięki temu, że organizm wytwarza cysteinę z metioniny, która z kolei jest przekształcana do glutationu, głównego czynnika detoksykacji w organizmie.

Metionina w połączeniu z adenozyną występuje w organizmie w postaci S-adenozylometioniny, która  wykorzystywana jest w leczeniu chorób psychicznych, bezpłodności, zaburzeń czynności wątroby, bądź zaburzeń napięcia przedmiesiączkowego. Natomiast w połączeniu z selenem wywiera działanie przeciwdepresyjne. L-metionina może działać zakwaszająco na mocz i żółć, dzięki czemu przeciwdziała wytrącaniu się złogów w drogach moczowych i żółciowych, ponadto zapobiega ich zakażeniu.

Ponadto, metionina działa przeciwtrądzikowo, zwiększa syntezę keratyny w mięśniach (zwiększona wydolność fizyczna), reguluje stężenie lipidów we krwi i tkankach (działanie przeciwmiażdżycowe), a także przyśpiesza katabolizmu i wydalanie histaminy (działanie przeciwhistaminowe). 

 

Producent:

Hanoju Deutschland GmbH, Zum Rennplatz 6, 49401 Damme

Dystrybutor:

Cibo Sp. z o.o., Os. Parkowe 14/1, 32-083 Balice

Brak opinii